O mnie

Dlaczego Strefa Rozwoju? Otóż słowo “Rozwój” towarzyszy mi nieodmiennie od lat i nieustannie brzmi w mojej głowie.

Moja droga zawodowa rozpoczęła się po maturze pracą w Szkole Podstawowej gdzie uczyłam biologii i prowadziłam bibliotekę. Dalsze moje poczynania zawodowe oscylowały niezmiennie wokół człowieka i jego potrzeb. Przez siedemnaście lat była to praca w szkolnictwie z przerwami na trzykrotne zostanie matką.

Nieustanne kontakty z dziećmi w pracy i w domu zaowocowały potrzebą zmiany. Już wtedy miałam pomysł by zostać psychologiem, jednak nie było to jeszcze wtedy możliwe. Zostałam ku mej ogromnej radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, kosmetyczką. Praca z dorosłymi była dla mnie korzystną zmianą. Bardzo lubię kontakt z człowiekiem i jestem nim żywo zainteresowana. Zaowocowało to licznymi rozmowami, które ukierunkowały mój dalszy rozwój.

Po siedmiu latach pracy w prywatnym gabinecie postanowiłam założyć swoją działalność “Studio Urody Viola”. Mając niezależność mogłam zaplanować swój dalszy rozwój. Po roku rozpoczęłam pięcioletnie studia magisterskie dla psychologów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, które ukończyłam z wynikiem dobrym. Idąc za radą nauczycieli podjęłam też swoją terapię, by móc być psychologiem praktykiem a nie teoretykiem. Mam na swoim koncie ponad pięćset godzin własnej terapii, warsztatów rozwojowych i szkoleń poza studiami. Wrzucając moje nazwisko w Google z pewnością natkniesz się na ślady mojej dotychczasowej profesji, od której nie odeszłam całkowicie. Nadal wykonuję zabiegi kosmetyczne, jeżeli jest taka potrzeba.

Pracę psychologa jednak traktuję jako wiodącą i w tym kierunku nadal się rozwijam. Po ukończeniu studiów kontynuowałam naukę w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) Kończąc szkolenia I i II stopnia w Sopockim Ośrodku Specjalistycznym Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.  To dało mi konkretne narzędzia do pracy terapeutycznej. Od tego momentu moja działalność uległa transformacji i została przemianowana na Strefa Rozwoju Wioletta Lakowska. Prowadzę terapie w swoim gabinecie oraz w Puckim Centrum Medycznym gdzie jest możliwość skorzystania z porady psychologicznej refundowanej przez NFZ. Oprócz tego prowadzę trening redukcji stresu przy Puckim Centrum Sztuk Walki Vitrus gdzie z przyjaciółmi ćwiczymy tai chi oraz prowadzimy medytację uważności opartą na idei Mindfulness.

Od jakiegoś czasu prowadzę też bloga terapeutycznego mojadrogadosiebie.blog.pl, w którym dzięki stworzonej postaci o imieniu Abilaki zachęcam czytelników do własnego rozwoju poprzez terapie. Pomysł tego bloga wziął się z potrzeby, by opowiadać o możliwościach jakie każdy ma przed sobą, tylko niekiedy nie ma kto poprowadzić do tego rozwoju. Uczestnicząc w różnego rodzaju grupach warsztatowo – terapeutycznych zebrałam duże doświadczenie i często byłam proszona by dzielić się tym z innymi, więc blog wydał mi się uniwersalnym narzędziem do tego. Aczkolwiek nie jest on autobiografią, to jednak możesz przez niego trochę mnie poznać i dowiedzieć się o moich preferencjach, do czego serdecznie zachęcam.

Top